Keresés

Príma Rádió

stream
Itt vagy: Kezdőlap » Hírek » Büntetőeljárással fűszerezett március 15-ei ünnepségre készülhetünk városunkban

Büntetőeljárással fűszerezett március 15-ei ünnepségre készülhetünk városunkban

Idén is méltóképpen kívánja megünnepelni az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulóját Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala. Éppen ezért tartalmas és gazdag programkínálattal készülnek az ünnepre, amelynek összeállításában a város minden kulturális intézménye kivette a részét. Gálfi Árpád polgármester elmondta: idén is díszbe öltöztetik a várost, akárcsak tavaly, hiszen ez is hozzájárul a méltó ünnepléshez, igaz ez nem mindenkinek tetszik. Az örömbe némi üröm is vegyült, mivel a rendőrséghez beérkezett egy bűnügyi feljelentés, hivatali visszaélés címen a díszek vásárlásával kapcsolatosan. Gálfi Árpád azonban elmondta: törvényes és hivatalos úton jártak el, és bizonyítani is tudják igazukat. A 3 napos rendezvénysorozat teljes költségvetése egyébként 42 ezer lej, amelyet a februári tanácsülésen hagytak jóvá a városatyák. A rendezvénysorozat már 14-én, szerdán ünnepre hangolódó programokkal elkezdődik, gyerekfoglalkozások, kiállítás megnyitó, zongoraest, szavalóest, valamint ünnepi TUDÁSZ-rendhagyó műveltségi vetélkedőre is sor kerül majd. A március 15-ei ünnepi program csütörtökön 12 órától kezdődik a huszárok felvonulásával, majd szavalatok, a Székely Dalegyelet Férfikara, az Alla Bereve Vegyeskar és a Balázs Ferenc Vegyeskar közös produkciója következik. A rendezvényen Gálfi Árpád polgármester köszöntője mellett Soltész Miklós, a Magyar Kormány egyházi, nemzetiségi, és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára tolmácsolja Orbán Viktor miniszterelnök üzenetét, de Bíró Zsolt a Magyar Polgári Párt elnöke, parlamenti képviselő is köszönti az egybegyűlteket. A köszöntők sorát Szeneczey Balázs Budapest főpolgármester helyettese zárja. Március 15-én délután 16 órától kerül sor a Forradalom.ma 2.0-ra, amely a Tomcsa Sándor Színház ünnepi programjára, amely a tavalyelőtti program folytatásának felel meg. A társulat színészei korhű ruhákban játszák el a 1848 március 15-ei délutáni eseményeket, úgy elevenítve meg a történelmet, hogy a városlakók is részesei lehessenek. A rendezvénysorozat harmadik napján, március 16-án 17 órától a Tompa László Általános Iskola diákjainak Petőfi Sándor Emlékünnepségével folytatódik a Művelődési Házban, 18 órától Üzenet haza dramatikus tánc bemutatója következik, szintén a Művelődési Házban, a Városháza Szent István teremében pedig Kamaraestre kerül sor. Az előadásokra a belépés díjtalan, helyjegyeket foglalni a Művelődési Ház jegypénztárában lehet előzetesen.

Módosítás: 2018. március 13. kedd, 12:54

Szeretnehozzászólni?

Ma 2018. december 12., szerda, Gabriella napja van. Holnap Luca és Otília napja lesz.

Valutaárfolyamok

Hozzászólások