Keresés

Príma Rádió

stream
Itt vagy: Kezdőlap » Hírek » Június 23-án tartják idén a Múzeumok éjszakáját városunkban

Június 23-án tartják idén a Múzeumok éjszakáját városunkban

Országszerte május 19-én, szombaton tartják idén a kultúra kedvelőinek az éjszakáját, amikor a múzeumok hajnalig nyitva tartanak és különböző tematikus programokkal várják a látogatókat. Székelyföldön azonban nem május 19-én, hanem idén június 23-án tartják a Múzeumok éjszakáját. Miklós Zoltán a Haáz Rezső Múzeum igazgatója ezt azzal magyarázta, hogy kétfajta trend létezik, egyik, amelyet Romániában is követnek a francia modell, a másik pedig a magyarországi muzeológia mintája, amely szerint a Szentiván éjhez legközelebb eső szombaton szervezik meg a múzeumok éjszakáját. Ez utóbbihoz csatlakozott az összes székelyföldi intézmény. A magyarországi gyakorlat egyébként sokkal korábbi, mint ahogyan azt bevezették Romániába így ők továbbra is ehhez tartják magukat- nyomatékosított az intézmény vezetője. Ugyanakkor elmondta: városunkban 2011 óta szervezik meg a rendhagyó eseményt, amely keretében kulturált szórakozást kínálnak korosztályoknak megfelelően. Példaként említette, hogy aznap, június 23-án nyílik majd a Nagy legó kiállítás az intézményben- a legkisebb látogatók legnagyobb örömére. Fő céljuk továbbra is az, mint az elmúlt években, hogy szokatlan időpontban, szokatlan helyszínen olyan tevékenységeket folytassanak, amelyek nem általánosak.

Szeretnehozzászólni?

Ma 2019. január 17., csütörtök, Antal és Antónia napja van. Holnap Piroska napja lesz.

Valutaárfolyamok

Hozzászólások