Keresés

Príma Rádió

stream
Itt vagy: Kezdőlap » Hírek » Június 23-án tartják idén a Múzeumok éjszakáját városunkban

Június 23-án tartják idén a Múzeumok éjszakáját városunkban

Országszerte május 19-én, szombaton tartják idén a kultúra kedvelőinek az éjszakáját, amikor a múzeumok hajnalig nyitva tartanak és különböző tematikus programokkal várják a látogatókat. Székelyföldön azonban nem május 19-én, hanem idén június 23-án tartják a Múzeumok éjszakáját. Miklós Zoltán a Haáz Rezső Múzeum igazgatója ezt azzal magyarázta, hogy kétfajta trend létezik, egyik, amelyet Romániában is követnek a francia modell, a másik pedig a magyarországi muzeológia mintája, amely szerint a Szentiván éjhez legközelebb eső szombaton szervezik meg a múzeumok éjszakáját. Ez utóbbihoz csatlakozott az összes székelyföldi intézmény. A magyarországi gyakorlat egyébként sokkal korábbi, mint ahogyan azt bevezették Romániába így ők továbbra is ehhez tartják magukat- nyomatékosított az intézmény vezetője. Ugyanakkor elmondta: városunkban 2011 óta szervezik meg a rendhagyó eseményt, amely keretében kulturált szórakozást kínálnak korosztályoknak megfelelően. Példaként említette, hogy aznap, június 23-án nyílik majd a Nagy legó kiállítás az intézményben- a legkisebb látogatók legnagyobb örömére. Fő céljuk továbbra is az, mint az elmúlt években, hogy szokatlan időpontban, szokatlan helyszínen olyan tevékenységeket folytassanak, amelyek nem általánosak.

Szeretnehozzászólni?

prima_text2


primaarkum_s

szekelyfoldbanner140x75


Ma 2018. augusztus 20., hétfő, István napja van. Holnap Sámuel és Hajna napja lesz.

Valutaárfolyamok

arkum

impar

toyota_eurocar

kukullo

agropisc

Hozzászólások