Keresés

Príma Rádió

stream
Itt vagy: Kezdőlap » Hírek » Pályázatot nyert a Székelyderzsi Unitárius Egyházközség

Pályázatot nyert a Székelyderzsi Unitárius Egyházközség

Pályázatot nyert a Székelyderzsi Unitárius Egyházközség, a Civitas Alapítvánnyal közösen UNESCO vártemplomok Erdélyben címmel. A projekt fő célja hogy a Világörökség részét képező 7 erdélyi vártemplom fenntartói között együttműködés szülessen. A pályázat összeállításakor az evangélikus és az unitárius egyház együttműködési protokollumot kötött, közös célkitűzések pedig a székelyderzsi unitárius vártemplom közel hatszáz éves falképeinek restaurálása; múzeumi jellegű kiállítás létrehozása és működtetése a vártemplom bástyáiban; Székelyderzs és környéke turisztikai vonzerejének növelése; illetve a Világörökség listáján szereplő vártemplomok közös népszerűsítése. A projekt lebonyolítása 2016. április 30-án fejeződik be, keretösszege 390.ezer lej.

Szeretnehozzászólni?

Ma 2018. október 18., csütörtök, Lukács napja van. Holnap Nándor napja lesz.

Valutaárfolyamok

Hozzászólások